Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 30 stycznia stan zagrożenia publicznego o znaczeniu międzynarodowym. To informacja dla całego świata, że wystąpiło nadzwyczajne zdarzenie, które stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego poprzez rozprzestrzenianie się choroby na skalę międzynarodową. Polska przygotowała i wdrożyła plan epidemiczny, postawiła w stan gotowości służby medyczne i sanitarne. Sytuacja socjalno - bytowa niemal dla wszystkich uległa radykalnej zmianie. Zamknięci w domach ,na kwarantannie dla wielu oznaczało to utratę pracy. Strach przed chorobą, utratą zdrowia i życia swojego i swoich bliskich, kończące się oszczędności osób które straciły pracę, ich niepewny los i wielka niewiadoma co dalej.
Aż 26 proc.respondentów specjalnego badania "Monitor Rynku Pracy"ocenia ryzyko utraty pracy jako bardzo duże. To wzrost o 17 pkt. proc.wobec pomiaru sprzed ogłoszenia pandemii i jednocześnie najwyższy wynik w całej historii badania. Analitycy przewidują , że wynosząca w lutym 5,5 proc. stopa bezrobocia do końca roku może się nawet podwoić ze względu na grupowe zwolnienia pracowników.
Bardzo dynamiczny rozwój choroby doprowadził do przepełnienia szpitali, oddziałów intensywnej opieki medycznej. Cała służba zdrowia stanęła przed ogromnym wyzwaniem, wielkimi trudnościami w zapewnieniu opieki wszystkim potrzebującym. Praca całej służby zdrowia to teraz misja, ogromne ryzyko dla każdego z medyków, ich ogromny wysiłek i walka o każdego, długie godziny ciężkiej pracy i strach przed zarażeniem.
 Fundacja Bez Mamy I Taty w obliczu sytuacji i potrzeb w jakiej się znaleźli wszyscy Polacy  wydała uchwałę o przekazaniu dużej części artykułów spożywczych - darowizna od Klubu Rotary Warszawa Józefów ( które odbierane są teraz codziennie )- kucharzom Grupy Sygnał - Pogotowie Gastronomiczne Warszawa, którzy gotują dla służby zdrowia w tym szczególnym okresie.
 Ich praca to też wolontariat !
  Obiady dla tych , najbardziej zapracowanych, tych od których życie i zdrowie Polaków teraz zależy, tych którzy walczą na pierwszej linii - medyków.
  Jednocześnie nie zapominamy o potrzebujących zamkniętych w domach. W miarę możliwości docieramy do ludzi, którzy obecnie pomocy potrzebują najbardziej. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wyłoniła grupę najbardziej zagrożonych, którzy powinni bezapelacyjnie przestrzegać ściśle kwarantanny - to osoby starsze i w tym kierunku też poszły nasze działania.

Zakres działań dla naszych podopiecznych okroił się wyłącznie do działań na terenie Warszawy.
Zmuszeni byliśmy ze względów epidemiologicznych zamknąć punkt na Warszawskich Włochach, uruchomiony niedawno z ogólnodostępną lodówką dla potrzebujących, którą uzupełnialiśmy w art.spożywcze w miarę możliwości.
Wszyscy żyjemy nadzieją .

 

 

I w tym przypadku liczymy na Państwa chojność i serce . Potrzebujemy środków finansowych, mebli ,art. wyposażenia wnętrz oraz art. remontowych. Samotna matka z dwójką dzieci boryka się z problemem życia w stasznych warunkach mieszkaniowych. Potrzebujemy też drewna na opał dla tej rodziny.

 
 
 

Przekaż dary, prezenty

Zbieramy żywność i zabawki, odzież, artykuły szkolne... generalnie wszystko co nadaje się do przekazania potrzebującym. Dary przekażemy rodzinom ubogim z woj. świętokrzyskiego oraz wychowankom Domów Dziecka.

Dary można przekazać do siedziby naszej Fundacji Bez Mamy i Taty, tj. Raszyn, ul. Chopina 2.


Spełnij marzenie

Aktualne marzenia do spełnienia to:

Wiele dzieci marzy o nowych lalkach i klockach, o słodyczach, nowych, ładnych ubraniach. Niepełnosprawna Beatka marzy tylko o łazience. Od kiedy pamięta, aby załatwić potrzeby fizjologiczne mama przenosiła ją do wychodka oddalonego od domu o ok. 10 metrów. Drewniana konstrukcja mimo, że zapewnia odrobinę prywatności nie chroni od wiatru i mrozu. W domu Beaty nie ma wanny, czy prysznica- nie ma nawet bieżącej wody. Każdego dnia mama przynosi wodę ze studni, żeby można było się umyć, zrobić obiad, umyć naczynia i uprać ubrania. Fundacja Bez Mamy i Taty zbiera fundusze, aby niepełnosprawna dziewczynka i jej rodzina mogły normalnie funkcjonować.


Wesprzyj podopiecznego

Niepełnosprawna dziewczynka w wieku 7 lat pilnie potrzebuje pampersów - rozmiar 5 dziecięcy. Prosimy o pomoc w zakupie.


Zostań wolontariuszem

Pomoc innym to nie tylko wsparcie finansowe czy obdarowanie rzeczami. Cenniejsze jest danie siebie. Podzielenie się swoim czasem, umiejętnościami, pasją. Jeśli chciałbyś poprowadzić dla naszych podopiecznych warsztaty edukacyjne, artystyczne, zajęcia sportowe itp., jeśli jesteś psychologiem, terapeutą i możesz zaoferować swoją pomoc zgłoś się do nas. Każdy człowiek może przyczynić się do zmian na lepsze o ile tylko posiada chęci i siły by działać.