To że człowiek powinien mieć pasję jest bezdyskusyjne. Jednak co zrobić by dzieci swoją pasję odnalazły?

Dla dzieci i młodzieży wyrastających w domach, w których pasje i hobby królują na co dzień odnalezienie swoich talentów i zainteresowań jest czymś naturalnym. Ale co z dziećmi, które nie mają takich domów?

Właśnie dla takich dzieci i młodzieży nasza Fundacja pomaga organizować spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy mogą i chcą „zarazić” swoją pasją.

Do takich ludzi należy bez wątpienia pani Jolanta Bartczak – Skrzyszowska – polska lekkoatletka, specjalistka skoku w dal. Czterokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych (1986-1989), mistrzyni kraju w sztafecie 4 x100 m (1986) i czterokrotna wicemistrzyni: skoku w dal (1986, 1989, 1991) oraz trójskoku (1991), a także dwukrotna mistrzyni w halowym skoku w dal (1988, 1990). Medalistka halowych mistrzostw Europy w Budapeszcie (1988) i uczestniczka finału Pucharu Europy w Pradze (1987) oraz olimpijka z Seulu (1988).

11 lutego 2016 roku  pani Jola Bartczak – Skrzyszowska spotkała się z naszymi podopiecznymi, uczniami z Zespołu Szkół w Łoniowie, którzy dzięki niej poznali bliżej tą niezwykłą dyscyplinę sportową jaką jest lekkoatletyka. Pani Jola opowiedziała o swoich sukcesach sportowych i drodze jaką do nich dążyła. Zwróciła uwagę, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa sport nie tylko ze względu na zdrowie, ale także na nasze podejście do życia. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć złotych, srebrnych i brązowych medali, dyplomu olimpijskiego i zdjęć z mistrzostw.

Młodzież zachęcona humorem i swobodą naszego gościa zadawała dużo pytań, na które pani Jola z uśmiechem odpowiadała. Nie obyło się też bez autografów i pamiątkowych zdjęć.

Mamy nadzieję, że pasja pani Joli znalazła drogę do serc naszych młodych podopiecznych i kto wie może z czasem wykiełkuje i zaowocuje kolejnymi mistrzami lekkoatletyki.

Bardzo dziękujemy pani Jolancie Bartczak – Skrzyszowskiej za spotkanie i pani Wiolecie Kilmkiewicz za stworzenie możliwości zorganizowania tego wydarzenia w Zespole Szkół w Łoniowie.


Nasza fundacja „opiekuje się” szkołą podstawową i Domem Dziecka w Łoniowie w woj. świętokrzyskim.

Wiemy jakie potrzeby mają ci uczniowie i ich rodziny i staramy się je spełnić. Organizując zbiórki ubrań oraz produktów żywnościowych staramy się pomóc uczniom szkoły w Łoniowie i ich rodzinom w codziennym życiu. Nasi młodzi wolontariusze wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowywali pyszne wypieki, które były sprzedawane na kiermaszach.

Chcieliśmy sprawić, by Święta naszych podopiecznych były choć trochę milsze i bardziej dostatnie. Mamy tez nadzieję, że dzieciaki w Wigilię cieszyły się ciepłem i magią świąt, a także prezentami w gronie swoich najbliższych. Chcemy też, by wiedzieli, że jest ktoś, kto o nich myśli i wierzy, nie tylko w święta.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy z takim zapałem i sercem zaangażowali się w naszą akcję pomocy dzieciom. Bez Was nie udało by się nam pomóc tak wielu osobom i wywołać uśmiechu na tak wielu buziach. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy. Raz jeszcze dziękujemy Wam za Waszą pomoc.

Pragniemy także serdecznie podziękować Pani Dyrektor Małgorzacie Kiliańskiej za podarowanie choinek dzieciom z Domu Dziecka oraz klasie V Szkoły Podstawowej z ulicy Bachmackiej w Warszawie, a także jej wychowawcy Pani Agnieszce Gryz za podarowanie wielu pięknych prezentów które dały dzieciom tak wiele radości.


27.11.2015 w ramach projektu – Świąteczne Prezenty zaplanowaliśmy wycieczkę dla dwudziestu dwóch wychowanków Domu Dziecka w Łoniowie. Dzieci przyjechały do Warszawy gdzie w Multikinie obejrzały film, zjadły pyszny obiad w restauracji Państwa Kolasińskich - Bistro 32 oraz poznały potęgę połączenia ludzkiej wyobraźni i wiedzy w Centrum Nauki Kopernik. Mamy nadzieję, że ten dzień pomógł naszym podopiecznym poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie!

Szczególne podziękowania dla:

Multikina w Warszawie.

Restauracji Państwa Kolasińskich Bistro 32 mieszczącej się na ulicy Świętokrzyskiej 32 w Warszawie.


W dniu 15 -ego czerwca 2015 roku zorganizowaliśmy wycieczkę dla dzieci z Domu Dziecka w Łoniowie (woj. świętokrzyskie). Stolicę odwiedziło dwudziestu podopiecznych naszej Fundacji. Byliśmy w Zamku Królewskim, spacerowaliśmy uliczkami Starówki, byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w Łazienkach oraz pod Pałacem Prezydenckim. Mimo napiętego grafiku nasi goście zostali oczarowani cudami techniki w Centrum Naukowym Kopernik oraz niepowtarzalnym klimatem OchTeatru.

Dzięki gościnności Państwa Jasińskich po pełnym wrażeń dniu mogliśmy wspólnie zjeść pyszny obiad w mieszczącej się na Warszawskim Wilanowie Kuźni Kulturalnej. Po obfitym posiłku wszyscy, wspólnie bawiliśmy się na placu zabaw. Zmęczeni, aczkolwiek bardzo szczęśliwi nasi podopieczni wrócili do Domu Dziecka.

Wycieczka ta przyniosła dzieciom bardzo dużo radości. Radości, której tak bardzo potrzebują. Pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o trudnościach, z jakimi spotykają się każdego dnia. W tym miejscu chcielibyśmy szczególnie mocno podziękować nauczycielkom ze szkoły na ul. Bachmackiej, tj. Pani Renacie Korolczuk oraz Pani Patrycji Zalewskiej za szczególne zaangażowanie się i okazane serce.

Mamy nadzieję, że wspólnie nadal będziemy organizowali wyjazdy, spotkania, pikniki oraz inne zajęcia które pozwolą namalować uśmiechy na buziach dzieci.